Bollywood.nl

Yash Raj Films ‘steelt’ Bollywood verhaal

Yash Raj Films 'steelt' Bollywood verhaalDe nieuwe Bollywood film ‘New York’ die vorige week wereldwijd in première ging is tot nu toe een groot commercieel succes. Maar niet iedereen is daarover te spreken. Scriptschrijver Suchita Bhatia beweert namelijk dat productiebedrijf Yash Raj Films haar verhaal getiteld ‘Osama – A Love Story‘ gebruikt heeft om de film ‘New York’ te maken. Volgens Bhatia sprak zij in september 2006 met een medewerker van Yash Raj Films, aan wie zijn het verhaal vertelde over twee moslim jongens en een meisje en dat een van hen voor 11 september gearresteerd en gemarteld wordt. Als hij dan vrijkomt besluit hij om een terrorist te worden.

Toeval of niet, ook in de film ‘New York’ wordt de onschuldige Samir Shaikh (John Abraham) gearresteerd en gemarteld. Ook daar is sprake van een terroristische setting en twee jongens en een meisje. “Het was schokkend om tijdens het zien van de film te ontdekken dat mijn verhaal hiervoor gebruikt is”. Bhatia is niet te spreken over het feit dat een groot bedrijf als Yash Raj Films dit jonge en opkomende schrijvers aandoet.

Een woordvoerder van Yash Raj Films veegt de beschuldiging van tafel. “De trailers waren al in december af en mevrouw komt nu pas met haar verhaal? Ze had dit eerder naar buiten moeten brengen” vindt hij.

Er zijn 11 reacties

  1. Zaiby
    Geplaatst op 1 juli 2009 om 01:17 uur.

    geloof ik niks van gewoon verzinnen voor meer publiciteit als het een hit is !

  2. ik..!
    Geplaatst op 1 juli 2009 om 07:30 uur.

    mensen zijn jaloersz
    film is en blijft gewoon hit.

  3. Rajivie
    Geplaatst op 1 juli 2009 om 17:38 uur.

    Ten eerste mag het nederlands van dit artikel wel een stuk beter hoor.

    ‘Ze had dit eerder naar voren buiten brengen” vindt hij.’

    Ik weet niet of het waar is, maar ze had er veel eerder mee moeten komen. Want als jij als schrijver de trailer ziet waarin ook 2 jongens en 1 meisje in voorkomen, dan moet er wel een belletje bij je gaan rinkelen.
    Want in het trailer werd al duidelijk verteld waarover het film gaat.

  4. Rani fan
    Geplaatst op 2 juli 2009 om 13:49 uur.

    Ik wil het echt zien.

  5. M!sz_Me!
    Geplaatst op 2 juli 2009 om 20:25 uur.

    Tjaaa Se m0est er eerdr mee k0mee,, s0w n laate reactie :P

    & @ Ik..!

    h0ez0 jal0ersS? tis n0g gheen hit hoorr dt de trailers g0ed sijn wil nieyt segge dt de film nu al n succes is.!

  6. Shakur
    Geplaatst op 2 juli 2009 om 20:52 uur.

    @Rajivie

    Jij praat over het gebrekkig Nederland in da artikel…maarf let dan ook a.u.b op jou Nederlands:

    Want in HET trailer werd al duidelijk verteld waarover HET film gaat.

    Dat klopt ook niet..:)

  7. Rajivie
    Geplaatst op 3 juli 2009 om 17:54 uur.

    @Shakur

    Ik had het al verwacht dat iemand zo’n opmerking zou plaatsen.

    Kijk ik geef eerlijk toe. Mijn nederlands is niet al te goed.
    Maar van een ‘nederlands artikel uit Nederland’ mag ik toch wel een beetje verwachten dat het goed nederlands is?!

    Of niet?! :)

  8. Shakur
    Geplaatst op 6 juli 2009 om 17:05 uur.

    @ Rajivie

    Je hebt helemaal gelijk, maar iedereen maakt fouten.
    Zelfs journalisten. Mijn Nederlands i ook niet perfect.
    Iedereen heeft sterke en minder sterke punten.

  9. Girl
    Geplaatst op 6 juli 2009 om 20:30 uur.

    Nou niks bijzonders. Veel filmen hebben ze ook na-geaapt van Hollywood.
    Trouwens..paar scenes zijn ook na-geaapt van de Pakistaanse film Khuda Kay Liye…(In the name of god) check maar op youtube…

  10. h.n
    Geplaatst op 11 juli 2009 om 15:27 uur.

    bollywood is gaan alles overnemen van hollywood ze denken dat media het goed vinden maar dat is helemaal verkeerd steeds minder mensen kijken naar bollywood films,wat erg vind ik.

  11. Ron Kalloe
    Geplaatst op 14 juli 2009 om 09:15 uur.

    Whats new yaar…..????
    Vaak worden stories bij benadering 1 op 1 gekopieerd van Hollywood films danwel vormen ze een scherpe afleidng van een reeds bestaande Bollywood film….dit is dus geen nieuws beste redactie!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

*

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Bollywood specials

Het laatste Bollywood nieuws

Bollywood video

Bollywood op Facebook

Hindustani.NL

GoodTimes.Org